SKUP MLEKA

KILKA SŁÓW O NAS

POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

HISTORIA

Krótka historia powstania skupu w Laktopolu w Suwałkach

 

Plany otwarcia skupu na naszym terenie tliły się w głowach osób zarządzających Laktopolem, jak i Właściciela już od lat. Jednak ciągle brakowało tej iskry do podjęcia ostatecznej decyzji. Surowca Laktopolowi nie brakowało, lata 2012-2014 były naprawdę mlekiem płynące: pełne tanki z mlekiem, produkcja proszku pełną parą -24 h na dobę. Aż nadszedł 24 maja 2016 roku, gdy w Grajewie podjęto uchwałę o połączeniu SM w Grajewie z SM Sudowia z Suwałk. Wówczas Właściciel Grupy Kapitałowej Polindus-Laktopol podjął decyzję o otwarciu skupu dla PPHU Laktopol w Suwałkach.

 

W ciągu kilkunastu miesięcy osiągnęliśmy pierwszy milion litrów skupionego mleka z gospodarstw indywidualnych. Czy wzbudzamy zaufanie? Mamy szczerą nadzieję że tak, bo o tym świadczy progres zmian – zarówno w zwiększeniu zatrudnienia w skupie, jak i zakupionych specjalistycznych sprzętach do badania jakości mleka, w ilości zakupionych cystern, czy też obecnie skupowanej ilości mleka.
Sukcesem naszej współpracy z producentami mleka jest zasada – nie składać pustych obietnic, nie namawiać – decyzja musi należeć tylko i wyłącznie do dostawcy, czy zmieni podmiot skupujący ze spółdzielni na prywatne przedsiębiorstwo. Zasady współpracy z nami też są proste – przejrzysta umowa, bez zawiłości, czy utrudnień związanych z rozwiązaniem z nami umowy oraz uczciwość dotycząca jakości mleka, która jest spisana w umowie. Płacimy za mleko odpowiedniej jakości i płacimy za nie zgodnie z cennikiem, który w sposób klarowny określa warunki zakupu mleka od producentów.
W zakładce ciekawostki przybliżymy nasz dział i zasady pracy w terenie.